Φεστιβάλ Καλλιθέας 2022

“Ένα μπορούμε να πούμε για το 6ο Γυμνάσιο Καλλιθέας και τα δύο υπέροχα σχήματα του, πως ο μαθητές και οι εμψυχωτές τους κάθε φορά το ζούσαν αυτό που μας παρουσίασαν. Δυνατά σχήματα, τόσο οι αναφορά στους λογοτέχνες και τα μηνύματα της, όσο και οι Ελληνικοί χοροί. Οι μαθητές κάθε φορά πριν ανέβουν στην σκηνή είχαν ντυθεί τους ρόλους τους, είτε ήταν χορευτές, είτε αφηγητές, είτε ηθοποιοί!  Μπράβο σε όλους και στην άξια ομάδα των εκπαιδευτικών, Βιβή Πατίδου, Νίκο Δεμέστιχα, Αθηνά Κωστοπούλου, Δέσποινα Δεμερτζή και Μάριο Πέτσα.” (Ανακοίνωση στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης από το Δήμο Καλλιθέας)